آشنایی با واحد بین الملل

تاریخچه
 
 

 

بعد از تلاش های مجدانه و برنامه ریزی های مدون و مدبرانه مسئولین ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دولت نهم و مسئولین وقت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، سرانجام با رای صادره در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 7/2/86 ، واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بازسازی ساختمان سابق بیمارستان شهید دکتر بهشتی بندرانزلی راه اندازی گردید. دربهمن ماه1387 با پذیرش 23 نفر دانشجوی پزشکی و 20 نفر دانشجوی دندانپزشکی فعالیت این واحد آغاز و در تاریخ 12/2/88 با حضور مسئولین محترم کشوری و استانی رسماً افتتاح گردید. در اسفند ماه 1389 وشهریور 1390 اولین ورودی های این مرکز توانستند با قبولی چشم گیر در آزمون جامع علوم پایه دندانپزشکی و پزشکی وارد مرحله بالین شوند. در حال حاضر این واحد با تعداد 236 نفر دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی در مقطع دکترای حرفه ای زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان دانشگاه مادر به فعالیت خود ادامه می دهد و توانسته است در مدت زمان اندک فعالیت خود، در ردیف برترین واحد های بین الملل دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرارگیرد.
 

 
امکانات واحد بین الملل
 

واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دو دانشکده مجزای پزشکی و دندانپزشکی تشکیل یافته است. دانشکده پزشکی دارای دو طبقه بوده که در طبقه همکف آزمایشگاه های بافت شناسی، پاتولوژی، سالن تشریح، جنین شناسی، اتاق مولاژ و اتاق جراحی حیوانات قرار گرفته است .

طبقه اول شامل فضاهای اداری، آزمایشگاه بیوشیمی، سایت رایانه، کلاس های مجهز به تجهیزات مدرن آموزشی، نمازخانه، سلف سرویس و کتابخانه مجهز به اینترنت بی سیم، سالن اجتماعات، سالن ورزشی مجهز به دستگاه های بدنسازی مدرن می باشد.

طبقه دوم شامل کلاس های درس مجهز به تجهیزات مدرن آموزشی، فضای اداری آموزش و EDO، اتاق اساتید و آزمایشگاه های فیزیولوژی، ایمنی شناسی، انگل شناسی و میکروب شناسی می باشد.

همچنین بیمارستان شهید دکتر بهشتی بندرانزلی که جهت آموزش و ارتقاء دانشجویان، با ایجاد فضاهای فیزیکی مناسب (کلاسهای درس، کتابخانه، واحد آموزش، پاویون و...) تجهیز و در اختیارآنان قرار گرفته، درحال تبدیل شدن به مرکز آموزشی- درمانی می باشد.

دانشکده دندانپزشکی که در مجاورت دانشکده پزشکی قرار گرفته است با کلینیک آموزشی دندانپزشکی خود و با بهره مندی از جدیدترین تجهیزات مدرن از جمله بیش از 46 یونیت دندانپزشکی، دستگاه های ساکشن و کمپرسور مرکزی و سایر تجهیزات اختصاصی، قادر است علاوه بر کمک به آموزش دانشجویان، مردمان شهر بندرانزلی را نیز از امکانات و خدمات خود بهره مند سازد. کلینیک دندانپزشکی شامل بخش های تشخیص، رادیولوژی، پروتز، ارتودنسی، اندودنتیکس،پریودانتیکس، اطفال، جراحی، ترمیم و بخش های پاراکلینیک (فانتوم و لابراتور) بوده که دانشجویان مشتاق را به بالندگی هرچه بیشتر سوق می دهد.

 
 موقعیت جغرافیایی بندرانزلی 
 

بندر انزلی یکی از زیباترین شهرهای ایران است که در آن مرداب، دریا، ساحل و چمن‌زار با یکدیگر تلاقی می‌کنند و چشم اندازی بدیع و خیال انگیز می‌آفرینند. این شهر با داشتن جاذبه‌های دل انگیز و طبیعی توانسته است گوی سبقت را از دیگر شهرهای شمالی ربوده وسالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهانگردان خارجی گردد.

 بندرانزلی از شمال به دریای خزر از جنوب به شهرستان صومعه سرا از شرق به شهرستان  رشت از غرب به شهرستان رضوانشهر متصل می‌باشد. این شهرستان در ناحیه‌ای کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل زیبای دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای معتدل مرطوب ساحلی بوده که در فصول مختلف سال شرایط آب و هوایی مطلوبی را دارا می‌باشد. بخشی از محیط زیست طبیعی این شهرستان را دریا(۴۰ کیلومتر نوار ساحلی) و بخش مهم دیگر را اکوسیستم ارزشمند تالاب انزلی تشکیل می‌دهد.

دریاچه خزر( کاسپین)، سواحل ماسه‌ای، پل‌های تاریخی انزلی و غازیان، پارک ساحلی (بلوار)، کاخ موزه نیروی دریایی، موج شکن، مناره یا برج ساعت، بقعه متبرکه بی بی حوریه، عمارت قدیمی دادگستری، برخی دیگراز دیدنی‌های شهر انزلی بشمار می‌روند ضمن اینکه منطقه آزاد تجاری، اقتصادی و موقعیت استراتژیک شهر انزلی از لحاظ جاده‌ای موجب جذب تعداد زیادی توریست و گردشگر داخلی و خارجی در هر سال می‌باشد. امید است که این شهر با جاذبه های خدادادی و مردمان مهمان نواز خود بتواند میزبان خوبی برای دانشجویان و اهالی علم در حوزه های علوم  پزشکی در واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی گیلان باشد.
 
جهت آشنایی بیشتر با پردیس بین الملل لطفاً کلیلک نمایید.
 
جهت آشنایی بیشتر با شهر بندرانزلی لطفاً کلیلک نمایید.
 
آخرین بروز رسانی : 22 آذر 1400